aby zatroszczyć się o to co naprawdę ważne …

aby dowiedzieć się …

- krótkie eseje poruszające szeroko pojętą tematykę zagadnień wiary, naświetloną z perspektywy historycznego chrześcijaństwa głównego nurtu. Staramy się, żeby omówione zostały najbardziej istotne kwestie dotyczące zarówno natury Boga, naszego statusu jako ludzi i tego co to znaczy być zbawionym, jak również te, które mówią o praktycznych aspektach życia chrześcijańskiego.

A zatem jesteś Świadkiem Jehowy? (list otwarty)

… zastanów się chwilę… a co, jeśli w niektórych kwestiach się mylisz? Pewnie przyznasz: "To oczywiste, wszyscy się mylą w niektórych sprawach, nikt nie ma doskonałych poglądów!"
A co, jeśli to w czym się mylisz nie należy do prawd drugorzędnych, ale w rzeczy samej dotyczy zasadniczych, fundamentalnych doktryn ?

Czy nie warto poświęcić paru chwil, aby się o tym podwójnie przekonać? Gdyż konsekwencje popełnienia pomyłki w takich kwestiach mogą być tragiczne.

Czytaj więcej: A zatem jesteś Świadkiem Jehowy? (list otwarty)

Jesteśmy grupą chrześcijan… Chcemy w sposób świadomy i systematyczny zachęcać innych do podejścia z całą powagą do tematu wiary.  > Więcej <

Mamy nadzieję, że zawarte na naszym portalu informacje rzucą wyzwanie najbardziej wymagającym sceptykom, odbudują poczucie pewności wątpiącym, a błądzącym wskażą, że życie z Bogiem ma sens!  > Więcej <